Profesori de religie

Concursuri

Profesorul anului

Ghid- Religia la clasa pregatitoare

Ghidul atașat cuprinde informații utile profesorilor care predau Religia la clasa pregătitoare.

Descarcare document
Ghid_Religia la clasa pregatitoare-doc. de lucru.pdf

Fișe de lucru pentru clasa pregătitoare

La Editura ”Basilica” a Patriarhiei Romane au apărut fișele de lucru pentru clasa pregătitoare. Aceste materiale au binecuvantarea PF Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Romane și avizul Ministerului Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului. Detaliile privind modalitatea prin care acestea pot fi comandate sunt disponibile pe pagina de Internet:

Programa pentru clasa pregatitoare

În materialul atașat găsiți Programa la disciplina Religie pentru clasa pregătitoare.

Descarcare document
Programa_clasa_pregatitoare.pdf

www.biserici-lemn.episcopiasalajului.ro www.liceul-ortodox.episcopiasalajului.ro